mans
04 خرداد 1402 - 12:20

راههای موجود در خراسان رضوی کیفیت مناسبی ندارد

گناباد ـ استاندار خراسان رضوی گفت: راههای موجود در خراسان رضوی کیفیت مناسبی ندارد و ۲ هزار کیلومتر راه در دست بازسازی است اما این مقدار کفایت نمی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری صبح پنجشنبه در آئین افتتاح فرودگاه شهدای گناباد اظهار کرد: مزیت‌ها و ظرفیت‌های خراسان رضوی نیازمند توسعه بیشتر زیرساختها است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها خیلی مهم است، بیان کرد: منطقه شرق کشور در مقایسه با سایر مناطق در عقب افتادگی است.

وی با اشاره به اینکه در راه‌ها از عقب ماندگی زیادی برخورداریم، ادامه داد: راههای موجود در استان کیفیت مناسبی ندارد و ۲ هزار کیلومتر راه در دست بازسازی است اما این مقدار کفایت نمی‌کند.

نظری گفت: ۴۰ میلیون نفر سال گذشته وارد خراسان رضوی شد که بخش زیادی از همین راه‌ها است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: شرق کشور نزدیکترین فاصله به گذرگاه شمال - جنوب است، ریل چابهار- اینچه برون در توسعه اقتصادی و در توسعه شرق کشور به خصوص منطقه دوغارون و سرخس بسیار مؤثر است و تکمیل راه آهن شرق کشور در توسعه مناطق شرقی می‌تواند اثرگذار باشد.

وی گفت: انتقال آب به استان شروع شده است، اما متأسفانه طرح‌های انتقال آب به کندی پیش می‌رود و برای اجرای طرح‌های انتقال چندین ماه است معطل گرفتن مجوز هستیم.

نظری از دولت و مجلس خواست در برنامه هفتم توسعه به شرق کشور توجه ویژه ای کنند تا خراسان رضوی در بخشهای راه، ریل و زیرساختهای ترانزیتی، هوایی و فرودگاهی به توسعه لازم برسد.

استاندار خراسان رضوی گفت: در بخش سوخت مایع و گاز نیز دچار مشکل هستیم و خطوط انتقال در این دو بخش مدت زیادی است که ناقص است و خط ۱۱ انتقال گاز باید به سرعت تکمیل شود، اگر این مردم قانع را نداشتیم و همت مسئولان در زمستان گذشته دچار چالشهای جدی انرژی می‌شدیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت تلاش و تولید در استان وجود دارد، گفت: با تلاش مردم و مسئولان سال گذشته ۳۹ درصد اشتغال خالص کشور را داشتیم و در همین راستا سرمایه گذاری خارجی نیز سه و نیم برابر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237499